Producenci
Promocje
Ekologiczne miski z trzciny cukrowej 18 cm 8 szt.
Ekologiczne miski z trzciny cukrowej 18 cm 8 szt.
5,90 zł 5,31 zł
szt.
Ekologiczne talerze z trzciny cukrowej 18 cm 125 szt.
Ekologiczne talerze z trzciny cukrowej 18 cm 125 szt.
42,90 zł 38,61 zł
zestaw
Ekologiczne talerze z trzciny cukrowej 23 cm 125 szt.
Ekologiczne talerze z trzciny cukrowej 23 cm 125 szt.
79,90 zł 71,91 zł
szt.
Ekologiczne kubki z trzciny cukrowej 260ml  50szt.
Ekologiczne kubki z trzciny cukrowej 260ml 50szt.
28,90 zł 26,01 zł
zestaw
O firmie

Sklep Dom bez plastiku powstał z potrzeby hołdowania idei zero waste = zero odpadów, zero marnowania.

Od czego zaczęliśmy? Otóż spojrzeliśmy trochę wstecz, jak żyły nasze babcie, czy prababcie. Nie używały plastikowych worków foliowych na śmieci, lecz kubeł wykładały gazetą. Żywność przechowywały w naczyniach, garnkach, miskach, a nie plastikowych pojemnikach. Oczywiście nie cofajmy się do czasów, kiedy nie było produktów, które w tej chwili są dla nas podstawowe, lecz szukajmy alternatyw, które nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne.

Pomysły zaczerpnięte z dawnych czasów na niemarnowanie i nadawanie przedmiotom drugiego życia w nowoczesnej odsłonie jak materiały woskowe do pakowania, składowanie w domu kompostu w nowoczesnym kompostowniku kuchennym czy zabieranie ze sobą w drogę bidonu zamiast plastikowej butelki może wejdą Wam i nam w krew.

Starannie selekcjonujemy nasze produkty. Nie znajdziecie tu kosmetyków w plastikowych opakowaniach, ani śniadaniówek z mieszanki naturalnych składników jak otręby z plastikiem. Nasz cel: oferowane przez nas przedmioty codziennego użytku mają być trwałe, biodegradowalne, najlepiej zapakowane w ekologiczne opakowania i chyba mogą być przy tym ładne? 

Na koniec opowiemy Wam jeszcze trochę o pakowaniu naszych produktów. Kierowaliśmy się zasadą, że nasze opakowania powinny pozostawiać jak najmniejszy ślad środowiskowy. Używamy tylko ekologicznych kartonów i wypełniaczy do paczek, nawet taśmy mamy papierowe, jednak gwarantujemy, że paczka dotrze do Was w idealnym stanie. Ekologiczne czipsy w kartonie to naturalne wypełnienie wyprodukowane z kukurydzy, które ulegają w 100% biodegradacji pod wpływem wody i powietrza, nie wytwarzając przy tym toksycznych substancji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl